DIECI TELESKOPINIS KRAUTUVAS: TRIJŲ DALIŲ TELESKOPINĖ STRĖLĖ PO ŠVEICARIJOS ALPĖMIS

  • Titulinis
  • DIECI TELESKOPINIS KRAUTUVAS: TRIJŲ DALIŲ TELESKOPINĖ STRĖLĖ PO ŠVEICARIJOS ALPĖMIS
DIECI TELESKOPINIS KRAUTUVAS: TRIJŲ DALIŲ TELESKOPINĖ STRĖLĖ PO ŠVEICARIJOS ALPĖMIS

Kuriant ir projektuojant naujus DIECI krautuvus vienas svarbiausių aspektų, kuriuos gamintojas siekia užtikrinti – novatoriški, patikimi ir univertalūs sprendimai, kurie būtų pritaikomi daugelyje sektorių. To pavyzdys, Linthal projektas, kai trijų strėlių teleskopinis centravimo krautuvas atliko pagrindinį vaidmenį, statant naują saugyklą Šveicarijoje.

Linthalio projektas: tvarus ir klimato kaitai atsparus energijos generavimas

Pastaraisiais dešimtmečiais, stengiantis rasti veiksmingus atsakus į klimato krizę, tapo būtina investuoti į sprendimus, kurie būtų ne tik ekologiški, bet ir įgyvendinami vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu. Šį reiškinį akivaizdžiai iliustruoja Šveicarijos hidroelektrinės, kurių gamyba pastaraisiais metais smarkiai sumažėjo dėl klimato kaitos sukelto vandens trūkumo.

Siekiant paremti elektrinių veiklą,  Šveicarijoje pradėtas įgyvendinti „Linthal“ projektas, kurio tikslas - pastatyti didelį rezervuarą, kuriame būtų saugoma dalis vandens, kuris įprastai po panaudojimo energijai gaminti vėl būtų grąžinamas į upes.

Šis didelis įrenginys buvo statomas pačioje Alpių širdyje, maždaug 2400 metrų aukštyje, tarp Limmerno ir Mutto miestų, o jo statyba apėmė:

  • Du dideli, daugiau kaip 150 m ilgio ir 30 m pločio urvai, kurių aukštis svyravo nuo 25 iki 50 m. Čia įrengta siurblinė, transformatorinė ir valdymo centras.
  • Du lygiagretūs šuliniai.
  • Tarnybinių tunelių tinklas, kuriame iš dalies įrengti geležinkelio bėgiai.

Statant įrenginį reikėjo tvirtų, saugių, patogių, dideles eksploatacines galimybes turinčių transporto priemonių, tinkamų dirbti netipinėje aplinkoje, esant žemai temperatūrai ir ekstremaliomis sąlygomis.

Kodėl Dieci trijų strėlių teleskopinis krautuvas?

Vykdant „Linthal“ projekto dviejų mašinų skyrių ir tunelių statybą buvo naudojama speciali DIECI transporto priemonė - trijų strėlių teleskopinis krautuvas.

Didelė DIECI patirtis gaminant specialios paskirties transporto priemones, skirtas dideliems civilinės inžinerijos projektams, leido bendrovei sukurti teleskopinį krautuvą, specialiai skirtą frezoms ir centravimo rėmams tunelių kasimo darbuose kloti.

Trys strėlės gerokai taupo laiką, nes pagreitina operacijas tunelių viduje, net ir labai dideliame aukštyje:

  • Centrinė strėlė palaiko ir nustato centravimo rėmą tunelio viduje.
  • Dvi šoninės strėlės, kurių kiekviena turi žmogaus krepšį, leidžia operatoriams atlikti tvirtinimo darbus tuo pačiu metu kaip ir kitus procesus.

Taip pat yra papildomų funkcijų, užtikrinančių itin tikslų ir kontroliuojamą veikimą, pavyzdžiui, visų 4 ratų skersinio vairavimo sistema, leidžianti itin tiksliai nustatyti transporto priemonės padėtį tunelio viduje ir dirbti visiškai saugiai net ir didelių gabaritų aplinkoje. Hidrostatinė pavarų dėžė ir incingo pedalo valdymas, leidžiantis lėtai ir kontroliuojamai važiuoti net ir esant didžiausioms variklio apsukoms.

Saugumas ir patogumas su ,,Rops-Fops" kabina

Operatoriaus saugumas yra esminė visų DIECI transporto priemonių sąlyga, ne išimtis ir trijų strėlių teleskopinis krautuvas. Bet kurioje darbo vietoje, o ypač tuneliuose, labai svarbu, kad kabinose būtų įrengtos pažangiausios komforto ir saugos sistemos, kad būtų užtikrinta operatoriaus gerovė visais darbo etapais.

Siekiant užtikrinti aukštą saugos lygį, teleskopiniame krautuve įrengtos šios sistemos:

  • ROPS-FOPS patvirtinta kabina, t. y. sertifikuota nuo apvirtimo rizikos ir rizikos, susijusios su krentančiais daiktais ar medžiagomis. Tokiu būdu kabinoje esantis darbuotojas yra apsaugotas visų operacijų metu, taip pat ir nuo bet kokio tunelio perdangos konstrukcijos gedimo.
  • Automatinė stabdymo sistema perkrovos atveju, kuri visapusiškai apsaugo nuo judančios transporto priemonės kontrolės praradimo.

Paleidimas tik įjungus neutralią pavarą ir naudojant apkrovos ribotuvus.

Šveicarija: Europos lyderė hidroenergetikos srityje

Dėl savo geografinės padėties pačioje Alpių širdyje Šveicarija turi daugiau kaip 600 hidroelektrinių, kurios pagamina 56 proc. šalies elektros energijos - pavydėtiną statistiką, kurią Europoje lenkia tik Norvegija ir Austrija. Tačiau šiam, atrodytų, neišsenkančiam pigios ir švarios energijos šaltiniui gresia pavojus dėl klimato kaitos. Dėl aukštos temperatūros ir sniego trūkumo sumažėjo ledynų tūris, kuris daro tiesioginę įtaką elektros energijos gamybai. „Linthalio“ projekto įgyvendinimas, kuris trūko vos vienerius metus, padėjo užpildyti šį trūkumą ir toliau skatinti švarios energijos gamybą.

Šaltinis:  https://dieci.com/web/en/dieci-centring-handler-the-three-boom-telescopic-handler-beneath-the-swiss-alps/

 

 

 

 

 

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

 

Sutinku